Marmara Bölgesi’nde yaşanan sel felaketi ile ilgili açıklama

Duyurular

Marmara Bölgesi’nde yaşanan sel felaketi ile ilgili açıklama

Değerli Sigortalılarımız,

Allianz olarak Türkiye’nin Marmara Bölgesi’nde son üç gündür etkili olan yoğun yağış nedeniyle meydana gelen ve resmi makamlardan yapılan açıklamaya göre şimdiye kadar 32 vatandaşımızın ölümüne, çok sayıda vatandaşımızın da kaybolmasına sebebiyet veren vahim sel felaketinden dolayı çok büyük üzüntü duyuyoruz.

Böyle zamanlarda sigortalılarımızın yanında olmak ve onlara bulundukları bu talihsiz durumdan kurtulmaları için yardım elini uzatmak Allianz olarak görevimizdir.

Dünyanın her yerinde hizmet veren benzeri doğal afetler konusunda tecrübeli ve hazırlıklı olan bir şirket olarak uluslararası uzmanlığımız sayesinde hasar gören sigortalılarımızın yükünü en kısa sürede hafifletebilmek için derhal hızlı bir hasar süreci başlattık. İlk tedbir olarak çağrı merkezimizdeki çalışanlarımızın sayısını iki katına çıkardık ve gelen bütün hasar taleplerini hızla işleme koyabilmek için hasar departmanımızı hafta sonu da açık tutma kararı aldık.

Ayrıca selden etkilenen sigortalılarımıza travma danışmanlığı sağlıyoruz ve onlara hızlı bir şekilde yerinde yardım sağlamak için asistans hizmetleri şirketimizle yakın bir işbirliği içinde çalışıyoruz.

Henüz olanları tam anlamıyla atlatmış sayılmayız ve hatta önümüzdeki günlerde hasarların artmasını bekleniyor.

Hasar bildirimleriniz için veya selden nasıl korunabileceğinize dair profesyonel yardım almak istediğinizde Allianz Çözüm Hattı’na 444 45 46 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.

Türkiye’nin yaşadığı bu zor günleri bir an önce atlatmasını ve selin neden olduğu kayıpların daha fazla artmamasını umut ediyoruz. Allianz olarak üstümüze düşen görevi yerine getirerek siz sigortalılarımıza zor günlerinizde Allianz desteğini en iyi şekilde hissettirmek üzere çaba harcamaya devam ediyoruz.

Allianz Sigorta A.Ş.