Renault Kasko

Allianz, 70′den fazla ülkedeki geniş deneyimi, Türkiye’deki 25 yıllık birikimiyle her koşulda, her zaman yanınızda. Allianz, Renault marka otomobil ve kamyonet tipi araçlarınız için tüm risklere karşı tam güvence sağlıyor: Allianz Renault Kasko.

Allianz’tan alternatif çözümler!

Neden Renault Kasko Sigortası?
Aracınızda başınıza gelebilecek bir sürü tehlike var. Çarpma, çarpılma, yanma… Halk hareketleri, terör… Sel ve su baskını… Hırsızlık… Üçüncü şahıslara karşı mali sorumluluk…
Allianz, binek ve kamyonet tipi aracınızı ve sizi, olası risklere karşı koruyor. Hasarınızı en hızlı şekilde gideriyor, kendinizi güvende hissetmeniz için farklı çözümler sunuyor.

Renault Kasko Sigortası, risklere karşı eksiksiz güvence sağlıyor.
■Renault Kasko Sigortası, risklere karşı aracınızın uğrayacağı zararları güvence altına alır.
■Aracınızın trafiğe ilk çıkış tarihinden itibaren geçecek 1 yıllık süre içerisinde meydana gelebilecek ve aracın tamir kabul edemeyecek ölçüde zarar görmesi veya çalınması halinde, peşin anahtar teslimi bedeli karşılanır.
■Poliçe önyüzünde belirtilen ve hasar ödeme tarihindeki piyasa değerinden gösterilen araç ve standart aksesuarlar, hasar durumunda, hasar tarihindeki piyasa değerine göre eksiksiz ödenir.Aracın standardının dışında eklenen aksesuarlarsa yıllık %20 artışa tabidir.
■Aracın uğrayacağı kısmi zararlarda sigorta bedeli eksilmez.
■Terör, sel / su ve deprem teminatı dahildir. Muafiyet uygulanmaz.

Ne gibi hizmetler sunuyor?

Yetkili Servis Klozu
Allianz Sigorta A.Ş. ile Renault Kasko anlaşması olan Renault servislerinde eksiksiz hasar ödenmekte olup, anlaşma olmayan servislerde hasar tazminatının %30′luk kısmı sigortalı tarafından karşılanmaktadır.
Yardım Hizmeti
Bu hizmet bünyesindeki teknik, ferdi ve tıbbi teminatlar, Renault Kasko Sigortası kapsamındadır. Teknik teminatlar, aracın çekilmesi, vinçle kurtarılması, aracın nakli, emanet ve muhafazası, profesyonel sürücü sağlanması, yedek parçaların gönderilmesinden oluşur.

Ferdi teminatlar, aracın kullanılamayışı nedeniyle söz konusu olan konaklama masraflarının karşılanmasından, daimi ikametgâha seyahat veya geri dönüş seyahatinden oluşur.

Tıbbi teminatlarsa yaralanma veya hastalık durumunda nakil veya geri dönüş seyahati, eşlik edenlerin nakli, refakatçi gönderilmesi ve acil mesajların iletilmesinden oluşur.
Çözüm Hattı
Sigortalının seyahati sırasında, Allianz Çözüm Hattı tarafından mevcut tüm kaynakların araştırılmasıyla; yol durumu bilgisi, trafik ve karayolları bilgisi, tarifeli seferler hareket ve ücret bilgisi (otobüs, feribot, tren, uçak vb.), yetkili servis bilgisini öğrenebilirsiniz.
Kiralık Araç Hizmeti ( Otomobiller ve ruhsatında hususi kamyonet işaretli 4+1 koltuk adedi olan ve yolcu naklinde kullanılan kamyonetler için )
Allianz Yardım Hizmeti’ne başvurmak önkoşuluyla aracın trafikte seyredemeyecek şekilde hasar gördüğü kazalarda, Allianz Yardım Hizmeti tarafından aracın servise çekilmesi sağlanır ve araç onarımının servise teslimini takip eden 24 saat içerisinde giderilememesi durumunda yılda en fazla 2 kez ve toplamda yıllık 14 gün olmak üzere Kiralık Araç Hizmeti verilir. (Konaklama ve Geri Dönüş Seyahati Hizmeti’ni almayan sigortalılar bu hizmetten yararlanabilir).

Hukuksal Koruma
Araca bağlı veya sürücüden kaynaklanan hukuki uyuşmazlıklarda sigortalının korunması sağlanır. (Örneğin sürücü belgesinin kısıtlanması, kaldırılması, yeniden alınmasıyla ilgili dava ve avukatlık masrafları.)
Ferdi Kaza
Araçta seyahat eden sürücü ve yolcular, kaza sonucu oluşan ölüm ve sürekli sakatlık hallerine karşı da teminat altına alınmıştır.
Güvenlik Sistemi ve Araç Kayıt Belgesi Teminatı
a. Kasko sigortalı olan aracın var olan anahtarlarından birinin çalınması, düşürülmesi, kaybedilmesi, yok olması gibi nedenler sonucunda, aracın güvenliğinin sağlanabilmesi için yapılacak,

- Mevcut anahtar / anahtarların yeniden kopyalanması,
- Alarm veya immobilizer vb. tür uyarı sistemlerinin kodlanması,
- Merkezi kilit ve/veya kontak setinin değiştirilmesi masraflarından dolayı;
b. Motorlu Araç Tescil ve/veya Motorlu Araç Trafik Belgesi ile aracın plaka levhalarının çalınması nedeniyle bunların yeniden düzenlenmesi ve/veya temin edilmesi için sigorta ettirenin/sigortalının yapacağı masraflar için; her bir olayda ve poliçe süresi içinde toplam en fazla 1000 TL’ye kadar teminat verilmektedir.

Renault Standart Estetik Paketi
Yılda bir kereye mahsus olmak üzere ve ilgili poliçenin geçerlilik süresi boyunca “Renault Standart Estetik Paket” ücretsiz olarak sunulacaktır.

Hasarsızlık indirimleri
1. yıl sonu yenilemelerde %30
2. yıl sonu yenilemelerde %40
3. yıl sonu yenilemelerde %50
4. yıl sonu yenilemelerde %60
5. yıl sonu yenilemelerde %65

3, 4 ve 5 yıldan fazla hasarsızlık indiriminin kazanılmasından sonra meydana gelecek bir hasardan dolayı, hasarsızlık indiriminiz kademeli olarak düşürülerek sürdürülür.

Ayrıca, kusurunuzun bulunmadığı kanıtlandığı takdirde, indiriminiz sonraki yıllarda da devam eder.

Poliçe dönemi içinde sadece bir defaya mahsus cam kırılması ve radyo/teyp hasarıyla sınırlı kalan hasarlarda, sigorta kapsamındaki hasarsızlık indiriminiz yine de devam eder.

Renault Kasko Sigortası ile sağlanabilen kişiye özel indirimler:

Sigortalının şahıs ve aracın binek olması şartıyla;

◦Sigortalı ya da sigortalıya ek olarak tek sürücü indirimi (30 yaşından büyük ve en az üç yıllık sürücü belgesi olan kişiler için uygulanabilir.)
◦Silahlı Kuvvetler mensupları ve eşlerine özel indirim
◦Meslek indirimi
Allianz, Renault Kasko Sigortası’yla yanınızda!

Hasar işlemleri ve yol yardım hizmetleri için 444 45 46 numaralı telefondan Allianz Çözüm Hattı’nı arayabilirsiniz.

Her zaman iyi ve güvenli yolculuklar…

Yukarıda yer alan tüm bilgiler, kullanıcıya bilgi vermek amacıyla yayınlanmış olup, poliçede yer alan teminat kapsamına ilişkin detaylı bilgi için poliçenize ait genel ve özel şartlara bakınız.